Zimowisko z Jedynką 2024

​​W SP1 podczas ferii od 12 lutego do 23 lutego 2024 roku będą odbywać się zajęcia dla chętnych uczniów naszej szkoły w ramach "Zimowska z Jedynką".
Wszystkie dokumenty można znaleźć tutaj.

Bezpieczne ferie zimowe 2024

Przydatne informacje dla każdego chcącego bezpieczei spędzić ferie zimowe można znaleźć tutaj.

Jakość powietrza

Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 1-3 pt. Zwierzęta duże i małe

17 maja 2023 roku odbył się w naszej szkole tradycyjnie już organizowany Konkurs Recytatorski dla klas 1-3. W tym roku tematem przewodnim były "Zwierzęta duże i małe".

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich, uwrażliwienie na piękno poezji oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich. Ocenie podlegały m.in.: opanowanie pamięciowe, interpretacja utworu, tempo recytacji, dykcja i ogólne wrażenie artystyczne. Uczestnicy konkursu byli oceniani w trzech kategoriach: klasa I, II i III

Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniała Komisja Konkursowa w składzie:
  • Pani Dominika Sięka – Guzda,
  • Pani Danuta Kapica
  • Pani Ewa Kozioł.
 Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

KATEGORIA PIERWSZA
klasy I

Sara Stanek Ia

Anita Gach Ia

Maria Ozorowska Ib
Lena Szafraniec Ib

KATEGORIA DRUGA
klasy II

Adrianna Świst IIb

Fryderyk Szopiński IIa

Urszula Sięka IIa
Rita Indeka IIb

KATEGORIA TRZECIA
klasy III

Matylda Gocman IIIa

Bernadeta Jarończyk IIIa
Zofia Ledwoń IIIb

Adrianna Królczyk IIIb

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji.

Koordynator konkursu:
Danuta Kapica